Category: Classic Rock

Na-Si-Ma-Pula-Bekwadi - Nkotti François - Na-Ma-Timba-Souza (Vinyl, LP)

8 thoughts on “ Na-Si-Ma-Pula-Bekwadi - Nkotti François - Na-Ma-Timba-Souza (Vinyl, LP)

  1. Hyra brenda qendrës së votimit, paraqita kartën e identitetit, firmosa, më lyen gishtin e madh të dorës së djathtë me bojën fosforeshente, morra fletën e votimit dhe eca ashtu i mpirë drejt dhomës së fshehtë.
  2. Nuk kish ma veshtir se me te nda nga burri kunati me gruan e vet, Jam duke shkruajtur me lote ne sy dhe - Me falni du te Jes Anonym Kunata me ndajti nga burri Jam kan e martume 8 vjet kam 3 thmi naten kur u Martova Kunata Mi tha burrit nersy meje Ski nevoj me fjet me Grue hajde te un edhe.
  3. Takimet e liderëve politikë konkurentë, nuk janë anormalitet! Anormalitet është mungesa e tyre! Në këtë kontekst Shqipëria ka jetuar një kohë të gjatë në një gjendje anormaliteti, si në shumë gjëra të tjëra. Por nëse takimi në vetvete është normal, mbivlerësimi i tij, bindja se gjithcka zgjidhet në takime dy palëshe dhe kokë më kokë, [ ].
  4. Echonan ta bisa: ‘Kere den Señor Hesus i lo bo haña salbashon.’ Seis bèrdat di Beibel ta splika kon morto di un hende por duna hopi hende bida.
  5. Na Sr. Angela Rwezaula – Vatican. Baba Mtakatifu Francisko tarehe 20 Oktoba amedhimisha Misa Takatifu katika Kanisa Kuu la Mtakatifu Petro mjini Vatican ambapo, mama Kanisa anaadhimisha Siku ya Kimisionari duniani kwa mwaka inayoongozwa na kauli mbiu sawa sawa na ile ya Mwezi maalum, Oktoba wa Kimisionari isemayo:"Mmebatizwa na kutumwa”.
  6. Cheb Khaled - Hada Raykoum (Vinyl/Triple Earth/) Chekhov's Band: Eastern European Klezmer Music from the EMI archives ; Chet Atkins with the Carter Sisters and Mother Maybelle (Country Routes RFD CD 37) Chettini & The Turkish Trio - Oriental Soul LP (Çetin Bükey) Chevance (etc.
  7. Pourquoi avez-vous peur? Pourquoi avez-vous peur, vous avez peur de quoi? Apprenez à dire non, non, non! Békwadi ba bato, na si ma solo té.
  8. Mos më vra të lutem, jam një vëlla mbas gjashtë motrave, ata që vratë pak përpara ishin axha dhe daja im. Mos më vra të lutem. Përjashta një shi i ftohtë sikur e kishte ftohur më shumë atmosferën në atë makinë ushtarake që me zor merrte të përpjetat e asaj rruge të lodhur që mbaronte te qafa e të vd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *